В Україні щорічно реєструється більше 100 тисяч інсультів, тому для багатьох людей це не порожній звук, а реальна проблема, яку доводиться вирішувати.


В Чернігівській міській лікарні № 3 відбулась науково-практична конференція невропатологів, головна тема обговорення якої профілактика та реабілітація інсультів.

Інсульт часто називають «судинною катастрофою». Хвороба розвивається несподівано, швидко і частіше за все призводить до жахливих наслідків. Жертвами можуть стати не тільки люди у поважному віці, а й активні молоді люди, які ведуть повноцінне життя, займаються інтелектуальною працею, керують бізнесом чи великими проектами. Науково-практична конференція невропатологів під назвою «Сучасні підходи до діагностики та лікування хворих на мозковий інсульт. Школа реабілітації» проводилась в рамках Всесвітнього дня боротьби з інсультом.

Тамара Міщенко – головний позаштатний спеціаліст з питань неврології МОЗ України:

«Щороку на планеті відбувається майже 16 мільйонів інсультів. І майже 7 мільйонів помирає внаслідок нього.80 % хворих, які перенесли інсульт і залишилися живими, вони мають ту чи іншу ступінь інвалідизації. 10-20 % повертається до праці, останні люди, що перенесли інсульт… Як і для багатьох країн світу для України ця проблема дуже актуальна. У нас щороку 100-120 тисяч нових випадків інсульту, що становить 280-290 на 100 тисяч населення. В середньому у Європі цей показник становить 200 на 100 тисяч населення. В Чернігівській області цей показник вищий, чим в середньому по Україні.»

Термін відновлення після інсульту індивідуальний і залежить від швидкості надання медичної допомоги пацієнту, а також догляду і обсягу подальших реабілітаційних заходів. Ймовірність повторного інсульту досить висока протягом першого року. Другий же інсульт у більшості випадків (близько 70 %) призводить до смерті.

І якщо вже інсульт стався, то треба якомога швидше звернутися по допомогу до лікаря. Бо у лікаря є тільки чотири з половиною години, так званий «золотий час», коли можна ефективно надати допомогу.

Тож, уважно слідкуйте за своїм здоров’ям і своєчасно звертайтесь до лікарів, аби уникнути непоправної ситуації.


Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Кiлькiсть переглядiв: 60

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.